الکل سازی – فیلتر غشاء تحت فشار

تبدیل سیگنال در فیلتر غشاء تحت فشار


فیلتر غشاء تحت فشار یا Membrane filter press برای جداسازی ذرات جامد از محلول می باشد. جهت بررسی عملکرد و کارآیی فیلتر، لازم است تا اختلاف فشار دو طرف آن، اندازه گیری شود. باقی مانده ذرات جامد از طریق فیلتر، جدا شده و به عنوان سوخت برای تولید انرژی یا به عنوان ماده substrate در برنامه های کاربردی با ارزش بالاتر استفاده می شود. از مایع فیلتر شده هم معمولا برای تولید بیو گاز یا زیست گاز استفاده می شود. تمام مایعات خروجی از این فرایند، بصورت بیولوژیکی تصفیه می‌شوند.

برای اندازه گیری اختلاف فشار در فیلتر غشاء تحت فشار، از ترانسمیتر‌های فشار تفاضلی DP استفاده می شود تا از بالاترین ثبات سیستم اطمینان حاصل شود. ترانسمیترهای فشار مذکور از نوع لوپ پاورد و با خروجی جریان 4 تا 20 میلی آمپر (mAمی باشند. برای اندازه گیری اختلاف فشار، ترانسمیتر فشار تفاضلی مدل TADMP300-DST پیشنهاد می شود.
PLC های قدرتمند سری MELSEC Q میتسوبیشی الکتریک، گزینه بسیار مناسبی برای کنترل یکپارچه انواع فرایندهای صنعتی می باشند.

برای تامین تغذیه ترانسمیترهای فشار و دریافت جریان خروجی آنها و همچنین نمایش مقادیر اندازه گیری شده می توان از ایزولاتور و مبدل یونیورسال مدل PR 4114 و ماژول نمایشگر مدل PR 4501 استفاده کرد تا سیگنال کاملا ایزوله و استاندارد از ترانسمیترهای فشار تولید شده و برای کارت ورودی انالوگ PLC ارسال شود. استفاده از این راه حل باعث می شود، علاوه بر تولید سیگنال استاندارد و دقیق در سریعترین زمان، کالیبراسیون فرآیند به سادگی از طریق ماژول PR 4501 انجام شود.

راه حل برگ برای اندازه گیری اختلاف فشار در فیلتر غشاء تحت فشار


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *