Multimedia filter

ایزولاسیون و تبدیل سیگنال در فرایند Multimedia filter


فیلتر مولتی مدیا (Multimedia filter) برای کاهش میزان مواد جامد معلق (کدر) موجود در آب ورودی استفاده می شود.

بر خلاف فیلترهای شن و ماسه‌ای سنتی، فیلترهای مولتی مدیای آب، شامل سه فیلتر تصفیه بوده که به منظور کاهش تخلخل مرتب شده اند. فیلترهای مولتی مدیا به دلیل طراحی چند لایه قادر به نگهداری و به دام انداختن تعداد ذرات بسیار بیشتری نسبت به فیلترهای سنتی شنی اند. فرایند تصفیه آب با استفاده از فیلترهای مولتی مدیا (Multimedia filter) باعث بالا رفتن کیفیت آب شده و جریان (فلو) آب بسیار بالاتری نسبت به فیلترینگ سنتی در اختیار قرار می‌دهد.  اندازه گیری فشار در سیستم فیلتر مولتی مدیا به دلیل اتلاف اصطکاکی (head loss) بسیار مهم است.همانطور که آب در مسیر فیلتر جریان می‌یابد، ذرات جامد به دام افتاده و فشار هد (head pressure) افزایش یافته و جریان (فلو) کم می‌شود. در نهایت افت جریان (فلو) به نقطه ای می رسد که فیلتر باید تمیز شود. در این فرایند برای اندازه گیری فلو از ترانسمیتر اختلاف فشار DP استفاده می‌شود.

برای اندازه گیری اختلاف فشار، ترانسمیتر فشار تفاضلی مدل TADMP300-DST پیشنهاد می شود.
PLC های قدرتمند سری MELSEC Q میتسوبیشی الکتریک، گزینه بسیار مناسبی برای کنترل انواع فرایندهای تصفیه آب و فاضلاب می باشند.

ترنسمیتر DP توسط مبدل یونیورسال PR 9116A اندازه‌گیری و ایزوله شده و ولتاژ تغذیه اش هم تامین می‌شود. این ماژول می تواند هر خطایی در سیگنال  4 تا 20 میلی آمپر ترانسمیتر را شناسایی کند و در مواقع لازم خروجی کنتاکت رله را فعال کند. ماژول PR 9116A همچنین می تواند خروجی فعال (Active) یک ترانسمیتر DP را به یک سیگنال جریان 4 تا 20 میلی آمپر غیر فعال (Passive) تبدیل کند.

راه حل برگ برای ایزولاسیون و تبدیل سیگنال در فرایند Multimedia filter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *