ریخته گری مداوم

کنترل و نظارت پیوسته بر جریان آب و اندازه گیری دما، فشار و فلو


فرایند ریخته گری مداوم یا پیوسته چیست؟

ریخته گری مداوم یا ریخته گری پیوسته فرایندی است که در آن میله های نورد مستطیلی تختال یا اسلب (Slab)، شمشال یا بیلت (Billet) یا میله های گرد تولید می شود.

در واحدهای ریخته گری مداوم، مواد مذاب به طور مداوم ریخته و فرم دهی می شوند و اندازه آن توسط یک شعله برش به طول مورد نیاز بریده می شود. شعله برش معمولاً به صورت یک سازه دروازه ای ساخته می شود و وظیفه برش صفحات، بیلت ها یا میله های گرد بعد از ریخته گری مداوم را بر عهده دارند. این نوع برش با فرآیند برشکاری اکسیژنی اکسی استیلن به انجام می رسد که در آن از ترکیب گاز طبیعی و اکسیژن برای برش استفاده می شود.

تصویر گرافیکی از شعله های برش در فرایند ریخته گری مداوم

اجزای اصلی کل کارگاه ریخته گری مداوم، شامل لدل تارت (Ladle turret) یا برج پاتیل چرخان (که پاتیل ریخته گری فولادی را نگه می دارد)، تاندیش (Tundish)، قالب ریخته گری، هدایت کننده قالب، سیستم هدایت رشته (کمان ریخته گری) به همراه واحدهای تغذیه کننده و صاف کننده، میز ران اوت (Run out)، برش و دستگاه علامت گذاری می باشد.

فولاد مایع پس از ریخته شدن در قالب، از طریق کمان ریخته گری، هدایت شده و صاف می شود. سپس به روش خنک کاری افشانه ای هوا یا با کمک آب، خنک می شود. قالب و کمان ریخته گری به طور مداوم با آب خنک می شوند.

تصویر گرافیکی از سیستم خنک کننده پاشش آب و فلومترهای نصب شده روی لوله ها

 پیشنهاد های برگ برای فرایند ریخته گری مداوم

سیستم خنک کننده در ریخته گری مداوم با پاشش آب بر روی فلز گداخته، دمای آن را پایین می آورد. دما و جریان (فلو) آب جاری در سیستم خنک کننده باید به طور پیوسته اندازه گیری شوند. عملکرد صحیح این سیستم کاملا وابسته به نظارت بر وضعیت آب می باشد. برای اندازه گیری پایدار و دقیق جریان یا فلوی آب، فلومتر Burkert 8045 پیشنهاد می شود. برای جزییات بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید.

فلومتر ۸۰۴۵ بورکرت

برای اندازه گیری پایدار و دقیق دما و همچنین حذف نویز سنسورهای دما، ایزولاتور-مبدل های PR Electronics پیشنهاد می شوند. برای اطلاعات بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید.

تجهیزات PR Electronics

کنترل شعله برش و سوخت گازی جاری در آن از طریق شیرها و اکچویتور های پنیوماتیک انجام می شود. برای اطمینان از باز و بسته شدن دقیق شیرهای پنیوماتیک، استفاده از شیرهای کنترلی پنوماتیک Burkert 8802 پیشنهاد می شود. برای اطلاعات بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید.

شیرهای کنترلی مدل Burkert 8802

فشار گاز سوخت شعله برش نیز باید به صورت پیوسته اندازه گیری شود. ترانسمیترهای فشار Quantum پیشنهاد می شوند. برای اطلاعات بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید.

ترانسمیترهای فشار Quantum

جمعی از مصرف کنندگان تجهیزات PR Electronics و Burkert و Quantum در صنایع کشور:

صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان: پوزیشنر دیجیتال الکترونیوماتیک Burkert 8792
فولاد غرب آسیا: پرشر سوپیچ TAPS130 و ترانسمیتر و مبدل دما مدل PR 5331A و شیر سلونوئیدی پلانجری Burkert 6014 و شیر کنترلی نیوماتیک Burkert 8802 و ست تجهیزات جانبی Burkert 2518
فولاد سیرجان ایرانیان: شیر سلونوئیدی دیافراگمی Burkert 6281 و شیر سلونوئیدی نیوماتیک Burkert 6519 و ست تجهیزات جانبی Burkert 2518 و SET3
ملی صنایع مس ایران: شیر زاویه ای نیوماتیک Burkert 2000 و شیر دیافراگمی نیوماتیک Burkert 2030 و ست تجهیزات جانبی KT01 و PK02
فولاد غدیر نی ریز: پرشر سوئیچ Burkert 8311
آلومینیوم پارس: ترانسمیتر ترموکوپل مدل PR 5334A
شرکت معدنی کاوه آهک قلعه گنج: ترانسمیتر دما مدل PR 5333A
فولاد امیرکبیر کاشان: ترانسمیتر دمای HART مدل PR 5337D و ترانسمیتر دما مدل PR 5333A
آلومینیوم پارس: ترانسمیتر ترموکوپل مدل PR 5334A
گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران: ترانسمیتر فشار تفاضلی TASMP800-DST و ترانسمیتر فشار گیج TASMP130
فولاد اسفراین: ترانسمیتر فشار تفاضلی TADMP300-DST
فولاد غرب آسیا: پرشر سوپیچ TAPS130 و ترانسمیتر و مبدل دما مدل PR 5331A و شیر سلونوئیدی پلانجری Burkert 6014 و شیر کنترلی نیوماتیک Burkert 8802 و ست تجهیزات جانبی Burkert 2518
مجتمع فولاد گیلان: ترانسمیتر فشار تفاضلی TADMP300-DST
مجتمع فولاد آلیاژی اصفهان: ترانسمیتر فشار گیج TADMP300-TST-S

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *