فرایند فیلتر غشاء تحت فشار

تبدیل سیگنال و حذف نویز ترانسمیتر اختلاف فشار


فیلتر غشاء تحت فشار یا Membrane filter press برای جداسازی ذرات جامد از محلول به کار گرفته می شود. از این تکنولوژی در بسیاری از فــــــرایند های صنعتی که نیازمند تصفیه مواد سیالی هستند استفاده می شود. جهت بررسی عملکرد و کارآیی فیلتر غشاء تحت فشار، لازم است تا اختلاف فشــــــار دو طرف آن، اندازه گیری شود. به عنوان مثالی از کاربرد این نوع فیلتر، می توان به تصفیه اتانول تولید شده از فرایند تخمیر مواد سلولزی اشاره نمود. با عبور اتانول تصفیه نشده از داخل فیلتر، ذرات جامد موجود در آن جداسازی شده و از آنها به عنوان سوخت برای تولید انرژی یا به عنوان ماده substrate در برنامه های کاربردی با ارزش بالاتر استفاده می شود. از مایع فیلتر شده هم معمولا برای تولید بیو گاز یا زیست گاز استفاده می شود. تمام مایعات خروجی از این فرایند، بصورت بیولوژیکی تصفیه می‌شوند.
برای اندازه گیری اختلاف فشار در فیلتر غشاء تحت فشار، از ترانسمیتر‌های فشار تفاضلی یا DP استفاده می شود تا از بالاترین ثبات سیستم اطمینان حاصل شود. تــــرانسمیترهای فشار مذکور از نوع لوپ پاورد و با خروجی جریان ۴ تا ۲۰ میلی آمپر (mAمی باشند. برای انــــــدازه گیری اختلاف فشار، تـــــرانسمیتر فشار تفاضلی مدل TADMP300-DST پیشنهاد می شود.
PLC های قدرتمند سری MELSEC Q میتسوبیشی الکتریک، گزینه بسیار مناسبی برای کنترل یکپارچه انواع فرایندهای صنعتی می باشند.

برای تامین تغذیه ترانسمیترهای فشار و دریافت جریان خروجی آنها و همچنین نمایش مقادیر اندازه گیری شده می توان از ایزولاتور و مبدل یونیورسال مدل PR 4114 و ماژول نمایشگر مدل PR 4501 استفاده کرد تا سیگنال کاملا ایزوله و استاندارد از ترانسمیترهای فشار تولید شده و برای کارت ورودی انالوگ PLC ارسال شود. استفاده از این راه حل باعث می شود، علاوه بر تولید سیگنال استاندارد و دقیق در سریعترین زمان، کالیبراسیون فرآیند به سادگی از طریق ماژول PR 4501 انجام شود.

راه حل برگ برای اندازه گیری اختلاف فشار در فیلتر غشاء تحت فشار

جمعی از مصرف کنندگان تجهیزات PR Electronics و Quantum در صنایع کشور:

خطوط لوله و مخابرات نفت مرکزی: ترانسمیتر فشار گیج 
پالایش نفت جی: ترانسمیتر فشار تفاضلی
گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران: ترانسمیتر فشار تفاضلی و ترانسمیتر فشار گیج 
فولاد اسفراین: ترانسمیتر فشار تفاضلی 
فولاد غرب آسیا: پرشر سوپیچ 
سیمان تیس چابهار: ترانسمیتر فشار تفاضلی و ترانسمیتر فشار گیج
تولیدی شیمیایی کلران: مبدل سیگنال دو قطبی / تک قطبی و مبدل یونیورسال 
دارو شیشه: مبدل سیگنال دو قطبی / تک قطبی 
سیمان آرتا اردبیل: مبدل یونیورسال AC به DC و مبدل – تقویت کننده یونیورسال
سیمان آبیک: مبدل یونیورسال و  مبدل – رله کنترلر یونیورسال و مبدل – تقویت کننده یونیورسال

 

0/5 (0 Reviews)