فیلتر فشاری یا Filter Press

حـــذف نــویز سیگنــال های

فشار  و فلــــو


فیلتر پرس یا فیلتر فشاری (filter press) مکانیزمی است که در فرایندهای جداسازی مواد به خصوص جداسازی جامد و مایع با ایجاد فشار توسط یک پمپ دوغاب (slurry pump) مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرایند فیلتر پرس یک فرایند ناپیوسته و در واقع یک عملیات بَچینگ (حجم ثابت) است به این معنی که پس از اتمام یک سیکل (فیلتر کردن یک بچ از آب ناخالص)، عملیات می‌بایست متوقف شده تا کیک فیلتری قبل از آغاز سیکل بعد تخلیه گردد.
طی فرایند فیلتر پرس، آب تحت فشار قرار می گیرد و از فیلترها عبور داده می شود و این باعث می شود که ذرات جامدات توسط فیلتر جذب شود در حالی که آب از میان فیلتر عبور می‌کند. وقتی فیلتر در حال بهره برداری است، فشار سیستم به علت تشکیل لجن ضخیم افزایش می یابد. برای بهینه سازی فرایند، کنترل جریان (فلو) ثابت پمپ ها معمولا با استفاده از یک PLC انجام می شود که نیازمند دریافت سیگنال از یک مبدل فشار و یک فلومتر می باشد. در نهایت، PLC از طریق یک VFD یا درایو فرکانس-متغیر (Variable Frequency Drive) دور موتور پمپ را کنترل می‌کند. ترانسمیتر فشار و فلومترهای مورد نیاز برای این فرایند از نوع دو سیمه و لوپ پاورد (loop powered) هستند.

برای اندازه گیری فشار، ترانسمیتر فشار مدل BURKERT 8323 و برای اندازه گیری جریانِ سیال، فلومتر مدل BURKERT 8045 پیشنهاد می شود. PLC سری MELSEC Q میتسوبیشی الکتریک با دارا بودن استانداردهای ایمنی بسیار بالا و قابلیت های کنترلی گسترده، انتخاب بسیار مناسبی برای کنترل فرایندهای تصفیه آب و فاضلاب می باشد.

با توجه به احتمال ایجاد نویز در درایو فرکانس متغیر VFD، لازم است سیستم اندازه گیری مقاوم در برابر نویز بوده و از ایمنی بالایی برخوردار باشد. برای تامین تغذیه و اندازه گیری جریان خروجی ترانسمیترها و همچنین جهت حفاظت از سیستم در برابر نویز می توان از یک ماژول دو کاناله PR 9106B استفاده کرد. این ماژول علاوه بر برخورداری از ایزولاسیون بالا (2.6 کیلو ولت) و زمان پاسخ سریع، دارای سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) بسیار بالایی نیز می باشد.

راه حل برگ برای اندازه گیری فشار و فلو در Filter press

جمعی از مصرف کنندگان تجهیزات PR Electronics و Burkert در صنایع کشور:

گروه ملی صنعتی فولاد ایران: فلو کنترلر جرمی 
سیمان زابل: شیر سلونوئیدی و سنسور فلومتر 
نانو فناوران دارویی الوند: سنسور فلومتر و سنسور pH و ORP و فلو ترانسمیتر  و ست تجهیزات جانبی 
داروسازی زهراوی: سنسور فلومتر 
کشت و صنعت دعبل خزایی: شیر سلونوئیدی آرمیچری  و شیر زاویه ای نیوماتیک 
پتروشیمی فجر: بریر سیگنال هارت و ایزولاتور پالس 
فولاد سیرجان ایرانیان: بریر و رله کنترلر 
روغن کشی ناب دانه سمنان: بریر سیگنال هارت 
شرکت خوشگوار تبریز: شیر دیافراگمی نیوماتیک و پوزیشنر دیجیتال الکترونیوماتیک و شیر زاویه ای نیوماتیک و ست تجهیزات جانبی 
آریا فسفریک جنوب: پوزیشنر دیجیتال الکترونیوماتیک و شیر کنترلی نیوماتیک و ست تجهیزات جانبی 

 

0/5 (0 Reviews)